Mehmet POLAT

Adalet ve Kalkınma Partisi - Pütürge Belediye Başkan Aday Adayı

Mehmet POLAT

1962 Yılında Malatya’nın Pütürge İlçesi Aktarla Candar Köyünde doğdu. İlkokulu Malatya’da okudu ve eğitiminin devamı ve iş için İstanbul’a gitti.
1982 yılında askerlik görevini İzmir Narlıdere ve Trakya Uzunköprü ve Keşan’da yaptı.
Evli ve 8 çocuk babası.

EĞİTİM DURUMU : Ortaokul ve lise tahsilini İstanbul Gökşen lisesi’nde tamamladı. Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Sosyal Bilimler Bölümü 2002 mezunu.
İngiltere’de , Oxford House Collage Of London’da lisans eğitimini ve Oxford’da 2012 -2013 Oxford Business Certificate programını bitirdi. ADALET VE KALKINMA PARTİSİ’nin İstanbul’da ilk açmış olduğu (SİYASET AKADEMİSİ’nde) Siyaset Bilimi ve Yerel Yönetimler programını tamamladı.

SOSYAL ETKİNLİKLER : Halen MALATYA KUBBE EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI’nın Başkanı olan Polat, (MASTÖB) 216 Kuruluşun üyesi olduğu MALATYA SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİ BİRLİĞİ’NİN GENEL BAŞKAN VEKİLLİĞİ , Malatya İş Adamları Derneği’nde v e Pütürge Vakfı’nda istişare kurul üyesi . ASKON ‘da dış temsilci , çeşitli sosyal ve mesleki oda ve derneklerde de aktif görevlerde bulundu.

SİYASET : 2002 yılında ilk olarak ADALET VE KALKINMA PARTİSİ ,Gaziosmanpaşa ilçesinde parti kurcusu olarak aktif siyasete başladı. Dış İlişkiler’den sorumlu ve Medya Tanıtım Birimlerinde Başkan Yardımcılığı yaptı. 2004 yılı mahalli seçimlerde Belediye Meclis Üyeliği’ne seçildi. Daimi Encümenlik ve Plan Bütçe Komisyonu ve diğer komisyonlarda görev yaptı.

2011 seçimlerinde ADALET VE KALKINMA PARTİSİ’ nden İstanbul 2.ci bölge millet vekili aday adayı oldu.

Seçim Bölgeleri

Güncel Haberler